Zafer Macaristan ve Hollanda’nın


EHF Avrupa U17 Plaj Hentbolu Şampiyonası’nda, kızlarda Hollanda, erkeklerde ise Macaristan memnun sona ulaştı.

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’in genç odaklı kent vizyonu doğrultusunda ulusal ve milletlerarası birçok spor tertibine mesken sahipliği yapan İzmir, bir Avrupa şampiyonasını daha geride bıraktı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin plaj sporlarının merkezi olarak hizmete sunduğu İnciraltı Spor Tesisleri’nde düzenlenen EHF Avrupa U17 Plaj Hentbolu Şampiyonası’nda kızlarda Hollanda, erkeklerde Macaristan şampiyonluğa uzandı.

İzmir, gençlik başşehrine hakikat adım adım ilerliyor

2026 Avrupa Gençlik Başşehri adayı İzmir, BVA Plaj Voleybolu Balkan Şampiyonası, U18, U20 ve U22 Avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonası, CEV Continental Cup ile Tokyo 2020 Avrupa Kıta Elemeleri ikinci raundu ve FIVB U19 Dünya Plaj Voleybolu Şampiyonası’ndan sonra 15 ülke ve 500 atletin katıldığı EHF Avrupa U17 Plaj Hentbolu Şampiyonası’na da muvaffakiyetle konut sahipliği yaptı.

21-24 Haziran tarihlerinde İnciraltı Spor Tesisleri’nde düzenlenen Üniversiteler Plaj Voleybolu Türkiye Şampiyonası’na da rekor seviyede iştirak sağlanmıştı.

Heyecan dolu geçti

İnciraltı’nda dört gün boyunca devam eden EHF Avrupa U17 Plaj Hentbolu Şampiyonası’nda kızlar final müsabakasında Hollanda, Macaristan’ı 2-1 yenerek Avrupa şampiyonluğuna ulaştı. Üçüncülüğü ise İspanya’yı 2-0 yenen İsveç elde etti.

Erkeklerdeki final maçında Macaristan, İspanya’yı 2-0 mağlup ederek kupaya uzandı. Üçüncülüğü Almanya’yı 2-0 mağlup eden İsveç elde etti.

Takımlara ödül ve madalyalarını EHF Plaj Hentbolu Sorumlu İdare Şurası Üyesi Gabriella Horváth, Türkiye Hentbol Federasyonu Lideri Uğur Kılıç, İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Lideri Hakan Orhunbilge, İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Lideri Ersan Odaman, İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Tertipler Koordinatörü Barış Lale, EHF delegasyonları ve Türkiye Hentbol Federasyonu yöneticileri verdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın