Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan Oldu!

Merkez Bankasına İlk Kez Bir Kadın Başkan Atandı !

Merkez Bankası yeni başkanı Hafize Gaye Erkan Oldu. Erkan 9 Haziran 2023’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararla Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) başkanlığına atandı. İlgili atama ile Hafize Gaye Erkan, TCMB’nin ilk kadın başkanı olma ünvanını da eline geçirmiş oldu.

MB’nin yeni başkanı Hafize Gaye Erkan Twitter’da

Merkez Bankası Başkanlığı’na atanmasının ardından adına birçok sahte hesap açılan Hafize Gaye Erkan, Twitter’da resmi hesabını aktif hale getirdi.

Şahap Kavcıoğlu’nun yerine Merkez Bankası Başkanlığı görevine getirilen Hafize Gaye Erkan, 2015 yılında açtığı Twitter hesabını aktif etti.

Hafize Gaye Erkan twitter
Hafize Gaye Erkan Twitter

Erkan’ın atama kararının duyurulması ardından adına birçok sahte hesap açılırken, ismi ve fotoğrafları kullanılarak açılan ve paylaşımlar yapılan hesapların Başkan Erkan’a ait olmadığı açıklanmıştı. 

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın resmi Twitter hesabında, Hafize Gaye Erkan’ın resmi Twitter hesabı takip edilmeye başlandı.

Hafize Gaye Erkan Kimdir ? Biyografisi

Hafize Gaye Erkan 1979 yılında İstanbul’da doğdu ve babası Elazığlı bir makine mühendisi, annesi ile matematik öğretmenidir. Hafize Gaye Erkan hakkında tedaylı biyografi için Hafize Gaye Erkan’ın wikipedia sayfasını ziyaret edebiirsiniz..

Yorum yapın